Понеділок, 15 липня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Виставка народного художника України 

Юлія Скаканді  «Від А до Я» 

image

 

З 2 жовтня 2023 року в Арт-галереї Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (вул. Грушевського Михайла, 1) експонується мистецька виставка народного художника України Юлія Скаканді «Від А до Я», яку автор присвятив  50-річчю своєї творчої діяльності.

Юлій Скаканді – художник, графік, ілюстратор, педагог. Член Національної спілки художників України (1997 р.), Спілки дизайнерів України (2007 р.). Народний художник України (2018 р.).

Народився у 1945 році в м. Перечин Закарпатської області. У 1964 році закінчив Ужгородське державне художньо-промислове училище, факультет монументально-прикладного живопису. У 1974 році – Київський державний художній інститут, факультет книжкової графіки (педагоги В. Касіян та В. Чебаник).

Майстер має свою оригінальну авторську техніку у малярстві. Вихований на традиціях закарпатської школи мистецтв, з її особливою увагою до зображення краєвидів, він високо цінує натхнення, яке дарує природа. В роботах використовує багату палітру кольорів та відтінків. На його полотнах можна помітити блакитні, помаранчеві полонини, образ гір у художника ліричний та романтичний – відчувається закоханість в їхню велич і могутність.

В творчому доробку митця є ряд серій на історичну  тематику, виконаних у техніці офорту, літографії та лінориту.

Художник веде активну виставкову діяльність – учасник понад 200 всеукраїнських, міжнародних виставок. Основними творчими здобутками Юлія Скаканді є: перша премія Національної спілки художників України на виставці «Молодість країни»; Міжнародне бієнале в Італії – перша премія (графіка), 1993 рік; перша премія (живопис) у 1995 році; перша премія (акварель) у 2015 році.

Роботи майстра експонувалися у виставкових залах Румунії, Угорщини, Польщі, Австрії, Німеччини, Великобританії, Канади та США. Його полотна зберігаються у музеях і приватних колекціях України та зарубіжжя.

Нині Юлій Скаканді – професор кафедри дизайну Державного університету інфраструктури та технологій (м. Київ). Художник любить подорожувати, адже мандрівки, зустрічі з цікавими людьми та нові враження – необхідні елементи для створення майбутніх шедеврів. Естетичне та інформаційне збагачення знаннями інших культур допомагає йому глибше оцінити культурні скарби власної батьківщини і передати їх своїм учням.         

Митець продовжує плідно працювати, непохитно сповідуючи своє творче кредо: «Бути творчо активним, не замикатися у собі, шукати себе відверто та бути корисним людям; надихатися безмежною силою природи, втамовувати жагу до краси та передавати її у своїх роботах».

 

Презентація виставки за участі автора відбудеться 10 жовтня о 16:00.

Термін експонування виставки: 2 жовтня - 30 листопада,

понеділок – п'ятниця з 10:00 до 17:00,  субота, неділя – вихідні дні.

Чекаємо за адресою: вул. Грушевського Михайла, 1, Арт-галерея.

 

Контактний тел. 0989361295