Понеділок, 15 липня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

«Невмирущі традиції героїчного народу»

Презентація українського старовинного національного одягу

з приватної колекції Надії Козаченко

 

image5 жовтня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась презентація українського старовинного національного одягу з приватної колекції дизайнерки, майстрині з плетіння віночків Надії Козаченко «Невмирущі традиції героїчного народу». Презентація була присвячена Святу Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки українського козацтва та Дню захисників і захисниць України, яке за новим стилем відзначалося цьогоріч 1 жовтня.

Надія Козаченко – дизайнер вечірніх та весільних суконь, аксесуарів, флорист і майстер прикрас для жінок з живих та штучних квітів. Її колекції традиційних віночків неодноразово експонувались в українських музеях, серед яких Музей Івана Гончара, Музей народної архітектури й побуту в Пирогово. Роботи мисткині є оригінальними, неподібними і за стилем творчого самовираження, і за технікою виконання, але вони об'єднані однією спільною рисою – позитивною енергією, закладеною у кожен віночок, кожний український костюм. У цьому глядачі змогли переконатися під час презентації.

Динамічно побудована розповідь пані Надії про історію українського старовинного національного одягу, його регіональні відмінності, різноманітність форм та яскравий, неповторний колорит, красиві, старовинні оздоблення і деталі костюмів, які вдало поєднувалися між собою, продемонстрували присутнім своєрідний ансамбль одягу характерний для кожного регіону. У дефіле українських костюмів взяли участь працівниці Бібліотеки.

У залі панував піднесений, святковий настрій, який створювали не тільки показ українських костюмів, але й виступи асистенток-стажисток Київської національної музичної академії України імені П. І. Чайковського  – М. Попович, Є. Цапок; студентів Київської муніципальної академії музики імені Р. М. Глієра – Л. Глинська, О. Пилипенко, С. Шкарупа, В. Гордієнко та хору. У їхньому виконанні пролунали пісні  Ігоря Шамо, Анатолія Кос-Анатольського, Марка Кропивницького, Миколи Колесси та українські народні пісні. Завершальним акордом презентації став виступ хору КМАМ ім. Р. М. Глієра Молитвою Андрія за Україну з опери Гулака Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

Висловлюємо щиру подяку Надії Козаченко за свято подароване присутнім, за її неоціненний вклад у збереження національного українського костюму, який є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.

 

Інформацію підготувала

провідний бібліотекар відділу СКД

Лариса Совершенна