Субота, 2 березня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ художнього фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (Україна, 2019)

 

4 жовтня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ художнього фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», присвячений Дню українського козацтва.

«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» — український художній фільм-казка режисера Михайла Кострова. Сценарій до фільму базується на казці українського казкаря Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід». У стрічці фантазійно поєднані ангели й чорти, рай і пекло, домовики й ворожки, — усе різноманіття нечисті з давніх українських сказань та легенд, де все балансує між світлом і темрявою. Герої потрапляють у часи Запорізької Січі — вольності українських козаків, які відчайдушно і сміливо захищали рідну Гетьманщину та не боялися ні чортів, ні смерті.

За сюжетом кінострічки, козацький рід існує на світі доти, доки в ньому народжуються козаки-лицарі, які захищають свою землю від ворогів-нападників. А козакам, які поклали свої голови в бою, прощаються всі гріхи. Розлючений цим Чорт укладає парі зі Святим Петром, який зможе полонити й утримати до Різдва найкращого і найхоробрішого козака Семена. Так Чорт отримає можливість знищити весь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

Паралельно у фільмі розкривається тема цінностей на прикладі української родини, де головні герої козак Михтод та його дружина Одарка, виховували сина — молодого козака Семена. Як батьківська підтримка, віра та материнська любов дають людині силу і наснагу для вирішення життєвих негараздів.

Картину знімали на Київщині й у деяких місцях столиці, передусім у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. Підземний світ творили у знімальному павільйоні. Головні ролі виконали Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва, Олександр Пожарський, Діна Розовлян, Арам Арзуманян, Володимир Задніпровський та інші. Продюсер картини — Євгеній Д’яченко.

Сценарій Сашка Лірника до фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» став переможцем у номінації кінотворів премії імені Лесі Українки за 2020 рік. У 2021-му стрічка стала лауреатом «Премії глядацьких симпатій» в межах П’ятої національної кінопремії «Золота Дзиґа». У 2022-му — отримала Ґран-прі фестивалю Чілдрен Кінофест.

Кінопоказ відбувся за участі Сашка Лірника – відомого українського казкаря, сценариста стрічки та актора. На заході також були присутні студенти Київського вищого професійного училища водного транспорту, відвідувачі та працівники Бібліотеки.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності  

Юлія Гриценко