Вівторок, 16 липня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

 

 Музичні таємниці

Фортепіанні концерти Моріса Равеля: смерть та життя

лекція-бесіда кандидата мистецтвознавства,

професора КМАМ ім. Р. М. Глієра  Артема Ляховича

 

23 вересня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого у форматі музичного клубу «Академія» розпочався цикл авторських лекцій Артема Ляховича «Музичні таємниці». Перша лекція-бесіда присвячена таємницям життя і творчості Моріса Равеля – «Фортепіанні концерти Моріса Равеля: смерть та життя».

Кожна лекція – це бесіда про шедеври музичної класики та потаємні історії приховані в них, які  доповнюються переглядом відеозаписів та фрагментами творів у виконанні Артема Ляховича.

Моріс Жозеф Равель (1875-1937) – видатний французький композитор і диригент 20 століття. Його творчість – одне із складних явищ в історії мистецтва. Органічно пов'язане з традиціями композиторів попередніх поколінь, воно в той же час відкрило епоху нового - сучасного мистецтва.

У творчому доробку композитора 2 опери, 3 балети, твори для оркестру, 2 фортепіанні концерти, рапсодія для скрипки «Циганка», Квартет, Тріо, камерно-інструментальні сонати, фортепіанні твори.

Зустріч зібрала чимало поціновувачів класичної музики. Чітко структурований виступ Артема Ляховича, глибоке та всебічне висвітлення теми дозволили присутнім зануритися у дивовижний світ та маловідомі сторінки творчості М. Равеля. Розповідь органічно поєднувалась з виконанням Артемом Ляховичем фрагментів творів композитора, переглядом фотоілюстрацій та відеозаписів з концертів відомих оркестрів. Зокрема прозвучали уривки з Концерту для лівиці ре мажор (1930) та Концерту соль мажор (1931) для фортепіано з оркестром.

Оплески і квіти були нагородою талановитому піаністу за його творчість, позитивні емоції, чудовий настрій.

 

                                                                            Інформацію підготувала

провідний бібліотекар відділу СКД

Лариса Совершенна