Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ документального фільму Володимира Шпака

«Хор Верьовки NOW» (Україна, 2019) 

 

7 вересня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ документального фільму «Хор Верьовки NOW», присвячений історії Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки. Хор був заснований у 1943 році в Харкові, має безліч національних та міжнародних відзнак.

Фільм побудований на трьох основних елементах: виступах хору, підготовці до них та інтерв’ю з учасниками колективу. До стрічки також увійшли архівні матеріали з виступів артистів. Глядач отримав можливість побачити музей хору, склади тисяч костюмів, величезний арсенал музичних інструментів, які зокрема власноруч виготовляли артисти, а також дізнатися про історії, що відбувалися з хором під час численних гастролей та концертів.

За словами творців фільму, «Хор Верьовки NOW» — не лише про колектив. Стрічка яскраво передає чуттєву атмосферу української етніки молодшому поколінню і не тільки. Саме для цього у фільм вкраплені та сюжетно обґрунтовані 4 народні композиції, зроблені у формі відеокліпів, що були зняті в яскравих історичних та урбаністичних місцях України. Один із них, «Реве та стогне Дніпр широкий», взяв участь у 6 фестивалях міжнародного класу. На Austrian Film festival кліп здобув найвищу нагороду за найкраще музичне відео.

Зйомки проходили в головному приміщенні хору на бульварі Шевченка, в будівлі Верховної Ради, в Жовтневому палаці, на Київщині та поруч з Хотинською фортецею на Буковині. Під час зйомок був задіяний не тільки хор, а ще й танцювальний ансамбль, який виступає на усіх концертах разом із співаками.

Спікерами для фільму виступили Зеновій Корінець (на той час керівник хору), директор-розпорядник Ігор Курилів, концертмейстер Ірина Мельниченко, головний хормейстер Вікторія Ярема, балетмейстер Валерій Шкориненко, артисти хору Тетяна Пирогова і Степан Школьний, Олена Комісаренко і родина Дарморіс, артисти балету Андріана Джумеля і родина Шестак, костюмер Ніна Броварщик, бібліотекар Ігор Боринець та інші. Продюсерка фільму - Юлія Чернявська, режисер - Володимир Шпак.

Документальний фільм «Хор Верьовки NOW» -  це відтворення неймовірної історії хору, творчість якого формує культуру, етнічну та національну самобутність українців. 

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності

Юлія Гриценко