Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ фільму режисера Івана Войтюка «Платон Ангел» (Україна, 2011)


31 серпня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся кінопоказ, присвячений пам’яті видатного українського актора Богдана Ступки, якому 27 серпня виповнилось би 82 роки.

«Платон Ангел» — український фільм-драма режисера Івана Войтюка, знятий за мотивами п'єси Олексія Коломійця «Дикий Ангел». Фільм створено на Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка у 2011 році. Головну роль у фільмі зіграв незабутній Богдан Ступка. Це остання головна роль у кіно, яку зіграв видатний Актор.

Головний герой картини – хірург Платон Микитович Ангел. Він – хранитель патріархальних сімейних цінностей, дотримання яких принципово вимагає у своїх дітей. За сучасними поняттями, Платон Ангел видається людиною дивною, адже своїх, уже дорослих дітей тримає під суворим батьківським контролем, прагнучи утвердити в їх світосприйнятті головну мету свого життя - «добре жити..., мати здоров'я i грошi». Проте в сім’ї Ангела спостерігається розкол. Молодший син, не отримавши батьківського благословення, таємно одружився на 18-річній дівчині, за що й був вигнаний з дому. Середній син закохався в заміжню жінку, а вчинок старшого сина, який підписав дозвіл на масову забудову житлових масивів біля промислових підприємств, було розцінено батьком як злочин. Дії Платона Ангела – вольові й рішучі, тому завдяки його втручанню, крок за кроком, родина Ангелів знову збирається разом.

Щиро дякуємо Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка за безкоштовно надані права на показ фільму і режисеру Івану Войтюку за чудовий фільм та особисту участь у кінопоказі!

 

 

Інформацію підготувала зав. відділу соціокультурної діяльності

Олена Сливка