Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ художнього фільму Віллена Новака

«Чому я живий» (Україна, Грузія, 2021) 

 

17 серпня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ художнього фільму «Чому я живий».

Історична драма «Чому я живий» – автобіографічне оповідання Євгена Мітька «Тепер я турок, не козак», який було опубліковано у 1989 році у журналі «Мистецтво кіно». Сценарій фільму чекав на екранізацію понад 20 років, оскільки автор твору побажав, щоб стрічку знімав саме Віллен Новак. Зйомки проходили на Одеській кіностудії за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Дія фільму розгортається в Маріуполі під час Другої світової війни. Кінострічка оповідає про кохання юної українки Фросі та єврея Льончика, на заваді яких стає упереджене ставлення батька дівчини  до євреїв. Та все змінює війна, адже саме під ризиком смертельної небезпеки справді має значення лише любов та взаєморозуміння. Головний заклик фільму  — залишатися людьми незалежно від зовнішніх перипетій, усіх складнощів життя та змін влади. В епічній історії про кохання українки та єврея на початку Другої світової війни розповідь ведеться від хлопчика Женьки, який дитячими очима дивиться на світ, що його оточує. Навіть період війни у його рідному місті Маріуполі показано через призму дитячого сприйняття.

Загалом кінострічка «Чому я живий» розкриває багато актуальних для нашого суспільства тем — проблема батьків та дітей, перше кохання, прийняття інакшості один одного, самопожертва, міжнаціональна ворожнеча, жорстокість війни. Яскраво змальовано побут довоєнного Маріуполя та співжиття різних національностей. Режисеру вдалося  передати трагедію єврейського народу на прикладі однієї родини. А ще – в стрічці знайшлося місце простому народному гумору, єврейським та українським народним пісням, від яких в поєднанні зі щемливою картинкою на екрані важко стримати сльози.

Фільм «Чому я живий» знімали як на території Одеси, так і області. Однією з основних локацій стало село Ковалівка Біляївського району.

У ролях - Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим Горай, Олена Рєпіна, Анастасія Борисова. Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський, продюсери – Андрій Осіпов та Олена Дементьєва.

Кінострічка «Чому я живий» вийшла у національний прокат 4 листопада 2021 року й перемогла одразу на двох міжнародних кінофестивалях — FUTURE OF FILM AWARDS та Europe Film Festival. Фільм також здобув Гран-прі 10-го ювілейного Міжнародного кінофестивалю «Кіно і ТИ».

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу

соціокультурної діяльності

Юлія Гриценко