Вівторок, 18 червня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Творча зустріч з українською режисеркою, сценаристкою

Жанною Бебешко

 

image15 серпня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася творча зустріч з українською режисеркою, сценаристкою, Жанною Бебешко.

Жанна Бебешко – сценаристка, телережисерка, музична редакторка. Закінчила Національну музичну академію імені П. І. Чайковського по класу диригування і Вищі курси телережисерів. Працювала музичним редактором і сценаристом на Українському телебаченні, музичним редактором, сценаристом і режисером на студії «Укртелефільм», ставила фільми на каналі ДТРК «Культура».

Талановита сценаристка, телережисерка  зробила сотні телепередач про видатних українських митців сьогодення. Багато її робіт стали класикою жанру, в них збережено образи і імена творців прекрасного. За її активної участі вийшло 28 фільмів, присвячених видатним українським співакам, диригентам, артистам балету.

На зустріч з Жанною Бебешко зібралось чимало шанувальників оперного мистецтва. Насичена і цікава розповідь режисерки про роботу над зйомками фільмів та зустрічами з видатними митцями культури нікого не залишила байдужими. З теплом та усмішкою розповідала Жанна Іванівна про співпрацю з Євгеном Догою, з українським майстром мікромініатюри Миколою Сядристим, та  про особливо пам’ятну для неї зустріч за участі Євгенії Мірошниченко та Анатолія Солов’яненка під час запису новорічної передачі, що увійшла до золотого фонду Українського телебачення.

imageЖанна Іванівна також представила фільм «Україно, в тобі моє коріння. Людмила Монастирська» (2019), присвячений творчості Людмили Монастирської. Розповіла про життєвий і непростий шлях оперної співачки, якій прийшлося перебороти багато життєвих труднощів. Нині Людмила Монастирська – одна з найпотужніших солісток світової оперної сцени та прима Національної опери України, володарка унікального по своїй красі і тембру лірико-драматичного сопрано. Зарубіжна критика вважає українську співачку новою зіркою світового вокалу, називаючи її «Королевою нюансу» та «Королевою піанісимо», а ще наступницею традицій Соломії Крушельницької, Марії Каллас, Монсеррат Кабальє. Про що засвідчують численні контракти з найпрестижнішими театрами світу, серед яких «Ла Скала», Королівський Ковент-Гарден, «Метрополітен-опера», Віденська опера та інші.

Фільм «Україно, в тобі моє коріння. Людмила Монастирська» зворушив серця глядачів, які дякували режисерці за можливість зануритися у прекрасний світ оперного виконавського мистецтва та подарував незабутні враження.

 

Інформацію підготувала

провідний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності

Лариса Совершенна