Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ художнього фільму «Захар Беркут»  

(Україна, США, 2019)

 

3 серпня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ художнього фільму «Захар Беркут». Кінострічка «Захар Беркут» - українсько-американський художній фільм, екранізація однойменної історичної повісті «Захар Беркут» Івана Франка. Гасло фільму  — «У свободі моя сутність». Кіносценарій написали українець Ярослав Войцешек та американець Річард Ронат. Знімали одразу два режисери: Ахтем Сеїтаблаєв та Джон Вінн.

З перших кадрів фільм «Захар Беркут» занурює глядача в мальовничі українські Карпати, де в 1241 році на вершині гори розташувалося озеро, а поруч з ним – селище Тухля, жителі якого живуть за своїми законами і ні перед ким не стають на коліна. Селищем керує мудрий староста Захар Беркут (Роберт Патрік), який виховував синів Івана (Рокі Майєрс) та Максима (Алекс Макніколл) відважними захисниками своїх людей і своєї землі. Як раптом до них заявився боярин Тугар Вовк (Томмі Фленаган) з дарчою короля Данила на землі тухольців, і у волелюбного українського народу одразу виникає з ним конфлікт, на тлі якого Максим закохується в дочку Тугара Мирославу (Поппі Дрейтон), яка зовсім не схожа на свого зарозумілого й підлого батька і стає на бік горців. Але Тугар, який вважає тухольців «смердами», є не єдиною їхньою проблемою. До Карпат приходить монгольська орда під керівництвом хана Бурунди (Цегмід Церенболд), яка палить місцеві селища і вбиває українців заради забави. І відважні тухольці беруться за зброю, оскільки не бажають бути рабами.

Разом з американськими, британськими і монгольськими акторами в «Захарі Беркуті» знімалися і українці, зокрема Олег Волощенко, Андрій Ісаєнко та Аліна Коваленко. Вони втілили кращого воїна Тугара Гарда, могутнього тухольського коваля Петра і дружину Івана Росану.

Фільм повністю пронизаний колоритом, одразу приваблюють око майстерно підібрані вбрання героїв, їх обладунки, зброя та інші декорації, які чітко відповідають добі. За всю історію сучасної української кіноіндустрії, для «Захара Беркута» було зроблено найбільш грандіозні декорації: побудовано спеціальне селище, створено гірську ущелину, було залучено каскадерів і понад 250 людей для батальних сцен.

Кінострічка «Захар Беркут» - це фільм, який яскраво показує нашу історію, культуру та споконвічне прагнення українців до свободи та незалежності.

Прем’єра стрічки в Україні відбулася 10 жовтня 2019 року. Саундтреком до історичної стрічки стала пісня «Перевал» у виконанні українського гурту «Океан Ельзи».  

 

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу

соціокультурної діяльності

Юлія Гриценко