Понеділок, 26 лютого 2024

Новини і події

«<Лютий 2024 >»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

«Складно тим, хто повертається, і тим,

до кого повертаються ветерани… Це виклик для всіх!»

  

17 липня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого в межах волонтерського проєкту «Як ти, брате?» відбувся семінар «Реінтеграція ветеранів в організацію» для HR-ів та керівників організацій, які наймають на роботу ветеранів.

Семінар провів психотерапевт, соціальний психолог, автор книги «Травми розвитку», підручника «Психологія професіоналізму» та посібників волонтерського проєкту «Як ти, брате?» Антон Семенов.

На заході були озвучені такі 3 головні тези:

  1. Усе, що може покращити психологічний стан, стосується соціалізації.
  2. Важливо розуміти різницю між реабілітацією, коли людина повертає собі керування своїм життям на фізичному рівні, та адаптацією, коли вона знову вчиться бути частиною суспільства.
  3. Працівника варто залучати в короткострокові проєкти з обмеженою відповідальністю.

Пан Антон також розповів детально про підручники, які, в межах проєкту «Як ти, брате?», розповсюджують безкоштовно. Зокрема, книга «Як ти, ветеране?» навчить як розмовляти з тими, хто намагається повернутися до цивільного життя.

Психотерапевт розповів про «закулісні» моменти своєї роботи, детально розібрав усі етапи розмови з ветеранами та розмежував безпечні (їжа, побут, що було до війни, хобі) й чутливі (війна, політика, (не) справедливість, провина) теми для бесіди.

У кінці всі охочі мали змогу отримати відповіді від спеціаліста на хвилюючі запитання.

Проєкт «Як ти, брате?» присвячений створенню та поширенню посібників про те, як спілкуватися і підтримувати стосунки у складних ситуаціях, які, на жаль, стають нормою під час війни.

Розробки проєкту базуються на сучасному досвіді українських військових, на даних американської програми «Connectedness», кліентоцентрованій психотерапії Карла Роджерса та ізраїльських програм підтримки і реінтеграції ветеранів.

 

Інформацію підготувала провідний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів

Юлія Неграш

 

Фото провідного бібліотекаря

відділу обслуговування користувачів Олени Загорної