Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ документального фільму 

«З України до Голлівуду» (Україна, 2019)

 

13 липня 2023 року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ документального фільму  режисерів Станіслава Сукненка та  Галини Кувівчак-Сахно «З України до Голлівуду» (Україна, 2019).

«З України до Голлівуду» – перше масштабне дослідження «українського сліду» у Голлівуді. Це документальна стрічка про значний внесок українців не тільки в кіноісторію славнозвісної «фабрики мрій», але й про їх неабиякий вплив на розвиток американського та світового кіномистецтва. Основою сценарію стала одноіменна книга Станіслава Сукненка, що побачила світ 2018 року.

 Автори фільму у своїй роботі розповідають про роль етнічних українців у появі «Оскара» та створенні найкращих голлівудських фільмів. Всі вони зробили неймовірний внесок, збагативши Голлівуд не тільки своїм талантом, а й привнесли в нього власну культуру, частину свого життя і душі.

Фільмування стрічки відбулося в Україні та США. Продюсерами стали Олег Щербина та Юлія Чернявська. Кінострічку створено компанією Fresh Production Group за підтримки Державного агенства України з питань кіно. Прем’єра відбулась 14 листопада 2019 року.

Кінокартину представив режисер та сценарист фільму Станіслав Сукненко. «Вплив українців на Голлівуд величезний. Тому що Голлівуд завжди обирав найкращих із всього світу і запрошував таланти із всього світу. І українці як ніхто інший зберігли свою ідентичність, оригінальність, традиції, свою культуру і привнесли це в американське мистецтво», – зазначив режисер.

У кінопоказі також взяли участь директор Fresh Production Group, продюсер фільму Олег Щербина.

Після перегляду кінострічки відбулось жваве спілкування з творцями кінокартини.

Присутні висловили щиру подяку творцям фільму, побажали міцного здоров`я, творчих успіхів, здоров`я і миру.

 

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Людмила Кудря