Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ художнього фільму

«Гуцулка Ксеня» (Україна, 2019)

29 червня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ кінострічки Олени Дем’яненко «Гуцулка Ксеня».

Ця картина – іронічний мелодраматичний мюзикл, екранізація однойменної легендарної оперети Ярослава Барнича, створеної за мотивами його власної, популярної в народі пісні-танго «Гуцулка Ксеня».

Написана у 1938 році, оперета протягом тривалого часу не ставилася в Україні й навіть була під забороною. Повернення вистави сталося понад двадцять років тому, на сцені Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові. Прем’єра п’єси мала великий успіх і стала тріумфальним поверненням на Батьківщину творчості забороненого українського композитора і разом з ним – одного з найколоритніших його творів, який у кінематографічній інтерпретації Олени Дем’яненко отримав нове звучання й нові сенси.

Відійти від образу «шароварного» українця і показати Західну Україну 30-х років як частину Європи – таким був один із задумів авторки фільму. Проте від ідеї до її втілення режисерці знадобилося майже 10 років.

Прем’єра стрічки в Україні відбулась навесні 2019 року. Натурні зйомки проходили у Карпатах і в Житомирській області, а основні локації були збудовані на кіностудії імені Довженка в Києві.

У фільмі доволі розмаїтий акторський склад, серед якого й ветерани, й дебютанти. Головні ролі у фільмі виконали: Варвара Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів'є Бонжюр (Бельгія), Ігор Цішкевич (США), Олег Стефан (Україна). Особливий шарм у картині створює гурт Dakh Daughters, який у музичному середовищі називають фрік-кабаре, що виконує етнічну музику.

Події картини розгортаються у 1939 році. В карпатське селище Ворохта приїздить молодий американець українського походження, з метою одружитися зі свідомою українкою. Тільки за цієї умови він успадкує великі статки померлого батька, українця-емігранта, що довгий час прожив в Америці. У Карпатах герой знаходить своє справжнє кохання, а до введення радянських військ на територію Західної України залишається кілька тижнів…

 

 

Інформацію підготувала зав. відділу СКД

Олена Сливка