Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

29 червня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого  відбувся Творчий вечір української художниці та теоретика мистецтва Ольги Петрової.

Ольга Миколаївна Петрова – кандидат мистецтвознавства, доктор філософських наук, професор Інституту проблем сучасного мистецтва, теоретик мистецтва, заслужена діячка мистецтв України, член Національної спілки художників України, кураторка та учасниця вітчизняних і закордонних виставок в Італії, Індії, Японії, Великій Британії, Німеччині, США, Болгарії, Австрії. Авторка 5 монографій і 800 статей. Її творчий метод як художника – экспресіонізм, метафоризм, нефігуративізм. Творче кредо художниці: «Фізичний спектр кольорів виявляє ідеальне за принципами, близькими до Візантійської системи колоризму – колір втілює Бога у випромінюванні світла. Нефігуратив – шлях до такого бачення «духовним зором». «Мистецтво – ландшафт нашого «я». Це світ, який можеш унаочнити лише ти» (О. Петрова).

 Твори Ольги Петрової зберігаються в Національному художньому музеї України в Києві, в музеях Львова, Тернополя, Чернівців, Тбілісі, Британії, Відня,  а також в галереях України, Франції, Індії.

Хронологія біографії та творчої діяльності Ольги Петрової свідчить про непростий, проте яскравий життєвий шлях мисткині. Народилася у 1942 р., мати, архітектор за фахом, займалася вихованням Ольги. 1961-1966рр. навчалася в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова, 1974р. – кандидат мистецтвознавства, 1975-1994рр. – доцент, професор Київського державного інституту культури ім. О. Корнійчука, 1993 – доктор філософії, 1995 – професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Серед багатьох організованих виставок та кураторських проектів О. Петрової масштабні та широко відомі «Мистецтво вільної України» (Україна-Велика Британія, 1992), «Нісайон» (Україна-Ізраїль, 1993), «Ноїв Ковчег» (Київ, 2000), «Перехрестя» (Відень, 2001). У творчому доробку мисткині створення літографій до «Божественної комедії» Данте (1971), декорацій для балету «Лускунчик» у Київському державному театрі опери та балету (1974), а також цикл акварелей «Квіти України» (1979).

На заході Ольга Миколаївна  розповідала цікаві факти своєї біографії, про відомих особистостей, які вплинули на формування її як мисткині, а саме про Миколу Лукаша, Григорія Кочура, Сергія Параджанова.

Надзвичайно цікавим і захоплюючим став екскурс авторки за її власними виданнями, в яких висвітлено питання культурології, творчість українських художників, аналіз і критика тенденцій сучасного мистецтва: «Мистецтвознавчі рефлексії» (2004), «Комедія» Данте Аліг’єрі» (2009), «Інші береги» (2012), «Тбілісі – любов моя» (2013), «Третє око» (2015), «Миттєвості приватного життя» (2016), «Мистецький Київ 1990-х. Реконструкція» (2019), «Сміх, автор, твір» (2022). Філософські роздуми Ольги Миколаївни захоплюють і спонукають до роздумів.

Відвідувачі мали змогу безпосередньо ознайомитися з книгами і каталогами виставок О. Петрової та придбати їх. Деякі видання були подаровані пані Ольгою Бібліотеці.

Захід відвідали: головний зберігач Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко, журналісти Мирослава Макаревич і Віктор Задворнов, співробітники та користувачі бібліотеки.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів Тетяна Скирда,

 фото бібліотекаря І категорії відділу каталогізування

Владислава Свистунова