Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ художнього фільму «Я працюю на цвинтарі» (реж. О. Тараненко, 2021)

 

image22 червня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ художнього фільму «Я працюю на цвинтарі».

«Я працюю на цвинтарі» — український художній фільм режисера Олексія Тараненка знятий у копродукції України та Польщі. Є дебютом режисера в повнометражному художньому кіно. Сценарій кінострічки базується на однойменній книзі «Я працюю на цвинтарі» блогера та письменника Павла Белянського в українському перекладі Романа Коляди. Ідея фільму виникла ще п'ять років тому, а зйомки розпочалися восени 2019-го.

Фільм розповідає історію життя колишнього архітектора Олександра (актор Віталій Салій), який працює на кладовищі та має свій похоронний бізнес. Щодня він стикається з непростими клієнтами. Так або інакше, цвинтар стає частиною його життя. Окрім замовників та могил, його оточує цинізм, іронія та кримінальні зіткнення. А ще — власна психологічна травма. Однак, що б у житті не відбувалося, у ньому завжди знайдеться місце для надії.

За словами режисера — це життєствердне кіно про смерть, яке не соромиться показати справжнє життя: зі своїм початком та неминучим фіналом. У нетиповий спосіб та за допомогою гумору стрічка вчить відпускати, пробачати, цінувати, любити й жити далі попри всі труднощі. З одного боку фільм пронизаний болем втрати та розумінням того, що людей не повернеш. Однак у певний момент глядач ніби розуміє — найважливіше прийняти і відпустити і тоді прийде полегшення.

Фільм знімали у Києві на трьох кладовищах: Лісовому, Байковому та Берковецькому.

У головних ролях — Віталій Салій, Вікторія Городецькая, Анна Іванова, Віктор Жданов, Олена Хохлаткіна, Максим Донець, Андрій Ісаєнко, а також Олексій Тритенко та Римма Зюбіна.

У широкий український кінопрокат стрічка вийшла 15 вересня 2022 року. Головну пісню «То таке життя» до фільму створила Марина Круть з гурту Krutь.

Фільм здобув перемогу в номінації «Найкращий повнометражний фільм» на Munich Film Award 2021.

Партнер кінопоказу – «Гуд Монінг Дістрібьюшн».

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу

соціокультурної діяльності

Юлія Гриценко