Субота, 15 червня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

«Поштова площа та її околиці» 

Віртуальна екскурсія з києвознавцем Валерієм Лисенком 

 

 image16 червня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась віртуальна екскурсія з києвознавцем Валерієм Лисенком «Поштова площа та її околиці».

  Поштова площа – одна з найстаріших площ Києва, що знаходиться на межі Верхнього і Нижнього міста. Археологічні дослідження виявили, що перші торговельні поселення тут виникли у IV столітті. За доби Київської Русі місцевість була причетна до обслуговування літописного шляху «з варяг у греки». Під сучасною назвою відома з першої половини XVIII століття. У 1846 році, тут з’явилася Поштова станція, адже Поділ був важливим промисловим і торговим районом з річковою пристанню.

У середині 1970-х років, у зв'язку з будівництвом лінії метро, Поштову площу докорінно переплановали і розширили. Вона набула сучасного вигляду.

У 2015 році на археологи відкрили вулицю часів Київської Русі та численні артефакти XI–XIII століть. Нині тут працює фонтан, встановлено скульптуру «Малюки, що пускають кораблики».

Під час заходу мова йшла про місце Поштової площі та її околиць в соціально-економічному, політичному та культурному розвиту Києва протягом XVIII – XXI століть: Поштову станцію, трамвайну лінію, фунікулер, пляжі, річковий вокзал, мости, нові магістралі тощо.

Віртуальна екскурсія площею з демонстрацією зображень прилеглих вулиць і окремих визначних споруд, зроблених з однієї точки у минулих століттях і сьогодні, разом із захоплюючою розповіддю Валерія Лисенка, наочно продемонстрували яких змін зазнала Поштова площа за часи свого існування.

Про громадську ініціативу зі створення історико-культурного туристичного центру «Річкова Брама Києва» на Поштовій площі розповіла Ольга Рутковська - мистецтвознавиця, ініціаторка створення сучасного археологічного музею на Поштовій площі. 

У заході взяли участь студенти Університету третього віку, користувачі та працівники НБУ ім. Ярослава Мудрого.

Небайдужі до історії Києва учасники заходу висловили щиру подяку пану Валерію та побажали міцного здоров`я, творчих успіхів і нових захоплюючих подорожей у світ культурної спадщини. 

  

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності  Людмила Кудря