Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

 image15 червня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого  відбулася презентація книги Бориса Тинки «Одеса 4.5.0.» (Бендзин (Польща), 2023).

Борис Тинка – поляк, краків’янин, професійний гід, волонтер, офіційно визнаний амбасадор Одеси в Польщі, автор путівників Одесою, Києвом, Львовом, Чорнобилем. В них він представляє особисто розроблені  маршрути, ілюстровані чудовими авторськими світлинами.

Його нова книга польською мовою – це щоденник, написаний очевидцем під час війни. Важливий фокус і погляд людини, яка закохана в Україну.

23 лютого 2022 року пан Борис прибув до Одеси, щоб провести тур для польської групи і залишився у своєму найулюбленішому місті, яке також здригнулося від вибухів 24 лютого 2022 року.

Книга-роздум, книга-літопис від поляка є спробою відновити в пам’яті початок повномасштабного вторгнення в Україну та описати події того часу, відчуття, які вони викликали. Час напружено заповнює інформаційний простір новими подіями, втратами, перемогами, болем та надіями, а ця книга зафіксувала важливі події першого року повномасштабної війни. Книга, що має назву «Одеса 4.5.0.», передає через код військового сленгу, що «Одеса живе і буде жити!».

Партнером заходу стало ГО «Гільдія професійних екскурсоводів та гідів-перекладачів». Модератор презентації – член гільдії і професійний гід Наталія Пирогова.

 

 Інформацію підготовлено відділом документів іноземними мовами