Вівторок, 26 вересня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Концерт

«Русальні пісні» 

image10 червня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт «Русальні пісні».

Традиційно в Україні протягом тижня по Трійці відзначаються свята Русалії або ж Русалчин Великдень, які пов’язані з ходінням русалок по землі. У переносному значенні – це свято вшанування сил природи, коли земля досягає максимального розквіту саме у цей період.

Концерт «Русальні пісні» – своєрідна присвята дівочій красі, оспівуванню основних стихій природи, які дарують нам життя.

У програмі пролунали твори європейської та української класики, арії, романси, народні пісні. Виконавці - студентки та асистентки-стажистки Академії мистецтв імені Павла Чубинського та Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського класу заслуженої артистки України Марії Кононової.

Марія Кононова – концертно-камерна та оперна співачка, віолончелістка, заслужена артистка України, науковий консультант,  кандидатка мистецтвознавства, авторка понад 10 публікацій у фахових українських та зарубіжних виданнях на тему дослідження теорії музичного виконавства, старший викладач кафедри камерного співу НМАУ імені П. І. Чайковського.

Світ прекрасної української та європейської класики, виконавської майстерності, краси, ніжності і добра, цього вечора глядачам подарували Анастасія Пікуліцька, Поліна Маркова, Вікторія Дерій, Єлизавета Цапок, Марія Попович; концертмейстери – Олена Снігур та Ірина Лозова.

Неймовірну атмосферу святкового піднесеного настрою в залі створили розкішні українські віночки майстрині Надії Козаченко – дизайнерки прикрас для жінок з живих та штучних квітів. 

Під час концерту бажаючі мали можливість долучитися до благодійної акції та зробити внесок на придбання автомобілю для військових гранатометного взводу, 101-ї бригади Збройних Сил України.

 

Інформацію підготувала

провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності

Лариса Совершенна