Вівторок, 5 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація  Міжнародного  Благодійного фонду

«ДЖЕРЕЛА НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДНОСТІ» 

 

29 квітня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація Міжнародного Благодійного фонду «ДЖЕРЕЛА НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДНОСТІ», присвячена ознайомленню з його діяльністю у сфері  патріотично-освітнього виховання громадян різного віку, правозахисного  та соціального захисту населення.

Фонд було засновано 2 березня 2023 року. Засновник  і президент фонду – Олексій Петрик, громадський діяч, поет, письменник, автор музики. Фонд виріс з однойменної Громадської організації, очолюваної ним понад двадцять років. За цей час було здійснено немало масштабних акцій, зокрема таких, як: відродження Свято-Миколаївської козацької церкви села Чайки Богуславського району Київської області, мистецький міжнародний проект «Вишивка в інтер’єрі України: минуле і сучасність», популяризація та підтримка дитячо-юнацького футболу ДЮФК «Сталь» м. Києва, участь в родинному фестивалі національних меншин за підтримки Єврокомісії, проведення Днів боротьби зі СНІДом у межах акції «Піклуємося про здоров’я нації» та ін.

В подальшому Статутом новоствореного фонду передбачається робота кординаційних рад з питань соціального та правового захисту населення, культурно-освітнього розвитку; історико-патріотичного, еколого-захисного, спортивно-оздоровчого виховання.

Учасники презентації, серед них: директор та власник аукціонного дому «Епоха» Федір Зеренецький, композитор Лариса Іваненко, освітянка Ольга Волянська, письменник Сергій Сененко, у своїх виступах висловили впевненість, що Фонд достойно поповнить перелік Благодійних організацій і фондів, які в надзвичайно тяжкий воєнний час виявляють активну громадську позицію, переймаються за долю нашого суспільства та розгортають свій важливий фронт боротьби за перемогу.

Захід відбувся за творчої підтримки Інни Єгорової, дипломатки, авторки художніх і музичних творів, яка прикрасила залу чудовими кольоровими полотнами, що створили особливий піднесений настрій.

Під час презентації пролунали поетичні твори Олексія Петрика «Синьо-жовті журавлі» та «Шануймо рідну землю» у авторському пристрасному виконанні, які нікого не залишили байдужими. Гучними оплесками присутні дякували учениці відділу академічного вокалу ДМШ № 1 м. Києва Васілісі Петрик, доньці поета, за виконання двох віршів, покладених на музику – «Синьо-жовті журавлі» та «Колискова».

Зустріч закінчилася спілкуванням гостей та організаторів, оглядом картин Інни Єгорової та побажаннями один одному, щоб завжди в серці кожного палав вогонь доброти і людяності.

Модераторами були головний бібліотекар НБУ ім. Ярослава Мудрого Олена Погонець та віце-президент Фонду Ірина Мниха.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Олена Погонець