Середа, 6 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

19 квітня 2023 року у Національної бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася лекція-зустріч із директором Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу КМДА Олександром Никоряком «Монументальне мистецтво Києва в контексті синтезу мистецтв і архітектури» в межах спільного культурологічного проєкту НБУ ім. Ярослава Мудрого та видавництва «Саміт-книга» «Бібліотека Ярослава Мудрого та її околиці». Партнери проєкту – КП «Київінформ», Громадська рада при КМДА, ТМ «Київське Сухе Варення», ТД «Вина Світу».

Пан Олександр розповів присутнім про невідкладні заходи по убезпеченню пам’яток культурної спадщини м. Києва від руйнації внаслідок обстрілів та бойових дій, на прикладі захисту пам’ятників – Володимиру Великому на Володимирській гірці, Богдану Хмельницькому на Софіївській площі, Тарасові Шевченку в однойменному парку, Михайлові Грушевському біля Будинку вчителя, княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозваному та просвітителям Кирилу і Мефодію на Михайлівський площі.

До обговорення теми охорони пам’яток культурної спадщини м. Києва приєдналась Анастасія Горькова, кандидатка історичних наук, Учений секретар Центру пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Вона ознайомила відвідувачів заходу із монументальною скульптурою в міському просторі Києва на прикладі Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

Виступ Олени Мокроусової, кандидатки історичних наук, відомої пам’яткознавиці, києвознавиці, головного спеціаліста Київського наукового центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій був присвячений такому виду монументального мистецтва як вітражі, мозаїчне панно, живописні зображення, які включені в інтер’єр чи екстер’єр архітектурної споруди.

Приємним подарунком усім присутнім були смаколики від Торгівельної Марки «Київське Сухе Варення» одних із партнерів проєкту «Бібліотека Ярослава Мудрого та її околиці».

 

Інформацію підготувала

зав. відділу обслуговування користувачів Оксана Круліковська

Фото провідного бібліотекаря

відділу обслуговування користувачів

Ганни Падалки