Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

5 квітня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася лекція-зустріч із києвознавцем і краєзнавцем, автором низки робіт про архітектуру Києва Олександром Михайликом «Історія Хрещатого парку». Захід організовано в межах спільного проєкту НБУ ім. Ярослава Мудрого та видавництва «Саміт-Книга» «Бібліотека Ярослава Мудрого та її околиці».

Будучи 13-річним хлопчиком, Олександр зацікавився загадками свого міста. Тому вже в 2006 році на цю тему були опубліковані його перші розвідки у районній газеті Солом’янського району міста Києва «Солом’янка». Нині, окрім цікавих видань, бере участь в численних радіопередачах та телепрограмах, присвячених столиці та подорожам Україною.

Цього разу зустріч була присвячена улюбленому місцю відпочинку як киян так і гостей Києва – Хрещатому парку, який знаходиться біля Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, в самому серці української столиці. Відомий факт, що з цього місця відкривається неймовірна красивий краєвид на Дніпро та стару частину міста – Поділ, Труханів острів та Лівобережжя. З 1993 року Хрещатий парк визнано пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, а в 2019 році він був з’єднаний пішохідним мостом із Володимирською гіркою.

На заході пан Олександр відкрив безліч таємниць про, здавалося б, відоме місце. Гості мали змогу дізнатися як і коли виник цей парк, що було розташовано тут до нього, як Царський палац вплинув на планування та де безліч інших цікавих моментів. Розповідь була доповнена показом відеослайдів.

Приємним подарунком були смаколики від партнерів проєкту Торгівельної марки «Київське Сухе Варення».

Партнери проєкту – КП «Київінформ», Громадська рада при КМДА, ТМ «Київське Сухе Варення», ТД «Вина Світу». 

 

Інформацію підготувала провідний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів Юлія Неграш

Фото провідного бібліотекаря

відділу обслуговування користувачів Олени Загорної