Понеділок, 15 липня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Концерт-присвята

«Чарівна Квітка України»

до 70-річчя від дня народження Квітки Цісик

 

2 квітня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт-присвята «Чарівна Квітка України» до 70-річчя від дня народження Квітки Цісик.

Квітка Цісик (4.04.1953-29.03.1998) – відома американська оперна та блюзова співачка українського походження із галицьким корінням, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США. Народилася в родині українських емігрантів і все життя прожила в Америці. Закінчила Нью-Йоркську консерваторію. Добре володіла грою  на скрипці та роялі. Мала колоратурне сопрано та з легкістю експериментувала зі стилями – від джазу до класики. К. Цісик володіла технікою, поширеною у карпатських селах – «білим голосом». За виконання пісні «You Light Up My Life» для однойменного фільму отримала 1978 року американські кінопремії «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму». В репертуарі співачки були також і українські та народні пісні. Квітка Цісик записала два україномовні альбоми: «Квітка» (1980 р.) та «Два кольори» (1989 р.).

2017 року було започатковано Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик з метою увічнення її пам’яті, сприяння відродженню та популяризації української пісні як в Україні, так і за кордоном, популяризації, розвитку та відродження мистецтва народного співу. Співзасновниця конкурсу заслужена артистка України Ірина Персанова ініціювала проведення концерту і стала його співорганізаторкою та учасницею.

У заході взяли участь члени журі та лауреати Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик. Українські народні та естрадні пісні, арії з опер прозвучали у виконанні Анжеліни Швачки – народної артистки України, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка, прими Національної опери України; Ірини Семененко – заслуженої артистки України, солістки Національної опери України; Наталії Полтавець – заслуженої артистки естрадного мистецтва України; Катерини Єрошкіної – солістки оперної студії НМАУ ім. П.І. Чайковського; викладачів НПУ ім. М.П. Драгоманова Ірини Косянчик і Леоніда Хоменко; Вадима Завади – композитора і виконавця; Івана Керницького – бандуриста-співака; Вікторії Падалко – співачки-композиторки; співаків Павла Герука, Данила Карачевського, Ігоря Даниленка, Алли Васик, Світлани Клочкової-Коваленко, Тетяни Сарапіної. Ведучий концерту – Олексій Сопілко, студент 4-го курсу КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого.

Слухачі почули відеозапис привітань з: Італії Наталії Шелепницької – народної артистки України, Посла Миру, володарки багатьох титулів і нагород; Іспанії Надії Белінської – громадської діячки, співачки; Чеської республіки Павла Добряка – голови асоціації українців у Чехії, співака, композитора, актора. Переглянули невеликий відеоматеріал, підготовлений програмою «Культурний блог» про Квітку Цісик.

Захід прикрасила виставка українських хусток та рушників колекціонерки  Людмили Грабовенко.

Партнери – Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, Національна рада жінок України, ГО «Перлини української культури – світові», ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі», ГО «Справи сімейні».

Захід відвідали кияни та внутрішньо переміщені особи, представники громадських організацій, користувачі бібліотеки. У залі панувала атмосфера єднання та захоплення українською піснею.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів Тетяна Скирда,

фото завідувачки сектору відділу обслуговування

користувачів  Наталії Опенько