Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Концерт фортепіанної музики

 

image6 квітня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт фортепіанної музики.

З великою розмаїтою програмою перед шанувальниками музичного мистецтва виступили лауреати міжнародних конкурсів Анастасія Козяр та Володимир Чумаченко.

Незважаючи на молодий вік, Володимир та Анастасія вже здобули численні перемоги та отримали статус лауреатів багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Яскраве професійно-творче становлення виконавців відбувається також шляхом участі у багатьох мистецьких проєктах, творчих колабораціях. Вони грали з такими оркестрами, як Національний камерний ансамбль «Київська камерата під орудою Володимира Матюхіна та Національний камерний ансамбль «Київські солісти» під орудою Антонія Кедровського. Анастасія Козяр та Володимир Чумаченко - учасники масштабного мистецького проєкту «Я- віртуоз!», у межах якого талановиті музиканти виступали у супроводі Симфонічного оркестру Українського Радіо під орудою народного артиста України Володимира Шейка.

Концертну програму розпочала Анастасія Козяр, виконавши Хоральну прелюдію f-moll (обр. Ф. Бузоні) та Органну прелюдію g-moll Й. С. Баха, Інтермеццо op.118 №1 Й. Брамса, «Присвяту» Р. Шумана (обр. Ф. Ліста), «Серенаду Дон-Жуана» з циклу «Маски» К. Шимановського та «Фантастичний етюд» М. Колесси.

Продовжив концерт Володимир Чумаченко. У його виконанні прозвучали Соната Es-dur Й. Гайдна (у 3-х частинах), «Вечірні гармонії» з циклу «12 трансцендентних етюдів» Ф. Ліста, «Зіставлення звучань» К. Дебюссі та фейерична Увертюра до опери «Тангейзер» Р. Вагнера в обробці Ф. Ліста.         

У фіналі концерту пролунали чотири Вальси Й. Брамса (op. 39, op. 52) для фортепіано в 4 руки, які талановиті піаністи виконали дуетом.

Затамувавши подих, слухачі насолоджувались прекрасною, живою фортепіанною музикою та щиро дарували оплески виконавцям.

 

Інформацію підготувала зав. відділу 

соціокультурної діяльності

Олена Сливка