Вівторок, 16 липня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Концерт

Хору хлопчиків та юнаків сектору практики

Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського

 

1 квітня 2023 р. в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт Хору хлопчиків та юнаків сектору практики Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, кандидат мистецтвознавства Алла Шейко.

Заснований у 2001 році як навчально-творчий колектив сектору практики Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, на сьогодні Хор хлопчиків та юнаків здобув визнання не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Завдяки творчій майстерності та яскравим концертним програмам, юні таланти під керівництвом Алли Шейко добре відомі шанувальникам хорового співу Польщі, Чехії, Бельгії, Італії, Люксембурга, Португалії та Іспанії, а голоси юних хористів звучали у багатьох кафедральних соборах Європи.

Колектив неодноразово брав участь  у творчих змаганнях, виборюючи перемоги та статус лауреата міжнародних хорових конкурсів та фестивалів, а виступи на відомих європейських сценах сприяли розвитку та промоції української хорової культури та її інтеграції у світовий культурний простір.

Хор хлопчиків та юнаків – активний учасник фестивалів Національної спілки композиторів України, телевізійних проєктів Національної радіокомпанії України, масштабних мистецьких проєктів. Спільно із заслуженим академічним симфонічним оркестром Національної радіокомпанії України колектив є постійним учасником мистецьких проєктів, що сприяють поповненню фондових записів на Українському Радіо.

Вишуканий репертуар колективу складається, здебільшого, з класичних музичних творів - українського бароко, літургійного співу, а також відомих опусів вітчизняних та зарубіжних композиторів.

Впродовж концерту у виконанні хору a cappella прозвучали духовні співи, обробки пісень народів світу, твори українських та зарубіжних композиторів, а на завершення пролунала відома пісня Тараса Петриненка «Україна», даруючи слухачам неймовірні відчуття від звучання божествених голосів.

 

Інформацію підготувала

зав. відділу соціокультурної діяльності

Олена Сливка