Понеділок, 8 серпня 2022

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Прес-анонс

Концерт української піаністки

Аліни Романової

«Фридерик Шопен: Всі балади та скерцо»

 

image

24 лютого 2022 року о 17:00 у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. Грушевського М., 1, загальний читальний зал) відбудеться концерт відомої української піаністки Аліни Романової. У її виконанні пролунають музичні твори видатного польського композитора та піаніста Фридерика Шопена.

Фридерик Шопен народився 22 лютого 1810 року в Желязовій Волі під Варшавою. Успішно закінчив ліцей та Вищу школу музики, де його заняттями керував композитор І. Ельснер. Протягом навчання Фредерік написав багато фортепіанних творів, багато виступав. Визнавався найкращим піаністом Польщі. Критики високо оцінювали його творчість, а дами – прекрасні шляхетні манери. Шопен багато подорожував по Європі з концертами та писав нові музичні твори.

Творчість Шопена – одне з найбільших досягнень польської та світової музичної культури. Вона вплинула на багато поколінь музикантів. Митець був неперевершеним мелодистом, а його композиторська техніка відрізнялася від прийнятих в епоху романтизма правил та прийомів. Він є автором більше 50 мазурок, 3 фортепіанних сонат, декількох балад. Особливо популярні його вальси.

Період найвищого розквіту творчості композитора – 1838–1846 роки. Саме тоді ним були створені найвідоміші  музичні шедеври в різних формах фортепіанної музики.  В цей період  музикант концертував значно менше і весь час присвячував композиторській діяльності.

Останні роки життя Ф. Шопена були ускладнені важким матеріальним становищем та хворобою легенів. Він майже припиняє писати музику. Останній концерт Шопен дав восени 1848 року в Лондоні на користь польських емігрантів. Помер 17 жовтня 1849 року у Парижі.

Аліна Романова – кандидатка мистецтвознавства, доцентка Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, лауреатка міжнародних виконавських конкурсів. Гастролює в Україні та за кордоном. Вперше в Україні виконала сюїту І. Альбеніса «Іберія» у повному обсязі. Серед інших програм – Й. Брамс (сонати для скрипки та фортепіано); С. Рахманінов (сонати); Р. Шуман («Крейслеріана»,  «Карнавал», «Фантазія») та концертна програма: «Ф. Шопен: Всі балади та скерцо».

Ведучий концерту – Артем Ляхович, професор Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра.

 

Запрошуємо всіх шанувальників класичної музики

 

Відвідування заходу за наявності сертифікату про вакцинацію або негативного результату тестування (постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236)

 

Контактний телефон: 050-410-64-80