Середа, 5 жовтня 2022

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

«До Дня Героїв Небесної Сотні»

 

imageДень Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015  для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він у котре підтвердив те, що в найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів мітингувальників у центрі Києва. Цього дня загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб – захисників Майдану. Активістів, які загинули під час силових протистоянь у січні та лютому 2014 року, назвали Небесною Сотнею.

imageГероями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону.

Історія «Небесної сотні» – це насправді тисячі окремих історій, і тих, котрі загинули, і тих, котрі зосталися живими, щоб продовжувати їхню роботу.

Ми завжди будемо згадувати наших Героїв бо «Герої не вмирають».

До восьмих роковин кривавих подій на Майдані, на вшанування подвигу загиблих героїв, в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено книжкову виставку «До Дня Героїв Небесної Сотні».

В експозиції представлені документи з фондів бібліотеки, книги і публікації в журналах та збірниках.

Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

 

Виставка експонується за адресою:

вул. Грушевського Михайла, 1; 2-й поверх,

загальний читальний зал № 1

Термін експонування: 16 лютого 2022 р. – 28 лютого 2022 р.

 

Інформацію підготувала бібліотекар І категорії

відділу обслуговування користувачів Грибань І. А.