Четвер, 27 січня 2022

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Літературно-музична вітальня «Гармонія Всесвіту»

запрошує на творчу зустріч

з народною артисткою України Галиною Яблонською

«І злети,  і падіння…»

 

image19 січня 2022 року о 16:00 в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого
(вул. Набережно-Хрещатицька, 1, конференц-зал) відбудеться творча зустріч з відомою українською актрисою, народною артисткою України, громадською діячкою Галиною Яблонською.

Мисткиня уособлює в собі цілу епоху української національної культури. Її ім’я занесено в Національний реєстр рекордів України (2019) за найтриваліший період виступу на театральній сцені, адже вперше вона взяла участь у виставі в 1936 р. на сцені Вінницького державного театру в ролі Топсі в п'єсі «Хатина дяді Тома» за Г. Бічер-Стоу.

72 роки актриса працює в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка, на сцену якого вийшла в далекому 1951-му. Для молодої актриси, яка до цього виступала лише в периферійних театрах, то був подарунок долі, шанс, який випадає мало кому. «Ходила по сцені – не дихала…» – згадує Галина Гілярівна.

Талановита актриса, красуня, яка ідеально підходила під типаж справжньої української дівчини, опинилася в колективі митців, котрі були її кумирами, а театр став рідним домом.

Дебютом на франківській сцені стала роль Галі з «Назара Стодолі» Т. Шевченка у постановці А. Бучми.

Творче життя учениці цього геніального актора та режисера, не завжди складалося гладко, іноді доводилося протистояти викликам долі й переживати нелегкі часи.

Як згадує сама актриса: «Озираючись на свій життєвий шлях – а він такий довгий, аналізуючи все з відстані часу, починаєш усвідомлювати, що не лише злети, а й “болісні падіння” нам потрібні як періоди мужніння, а мобілізація цих сил необхідна, щоб вистояти і, як результат, вийти на новий якісний рівень свідомості».

Нині у доробку Галини Гілярівни понад 100 зіграних ролей в театрі, серед них: неперевершена Олеся Богданівна («Самотня леді» І. Афанасьєва), комічна Аграфена Семенівна («Шельменко-денщик» Г. Квітки Основ’яненка), зворушлива Габріель («Сторонні серед нас» А. Бушковськи), яскрава героїня Ольга Франко (Хоружинська), дружина І. Франка («Таїна буття» А. Мая). Сьогодні Г. Яблонська грає у трьох виставах франківців та досі збирає повні зали шанувальників.

Паралельно актриса встигає вести активну громадську роботу: популяризує творчість Т. Шевченка і українську мову, очолює мистецько-просвітницькі, патріотичні організації.

Невичерпна любов до театру дає Г. Яблонській натхнення й досі виходити на сцену, допомагає зберігати природню жіночу красу, продовжувати виконувати свою духовну і громадянську місію.

 

Автор сценарію зустрічі та ведучий – заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов. Режисер – Олена Іванченко.

До участі у заході запрошені: народні артисти України Людмила Марцевич, Лариса Хоролець, Кирило Стеценко, відомий учений-філософ Василь Кушерець, заслужений артист України Борис Лобода, театральний режисер, заслужений діяч мистецтв України Петро Ільченко, заслужений журналіст України Василь Василашко, заслужена артистка естрадного мистецтва України Алла Васик, артисти Олег Топилко, Вячеслав Євтушенко та Ігор Данилейко, громадська діячка Меланія Іщук. 

 

Запрошуємо на зустріч усіх охочих

Відвідування заходу – за наявності сертифікату про вакцинацію
або негативного результату тестування

(постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236)

 

Контактний телефон: 050-410-64-80

image