Понеділок, 27 вересня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

 

Засідання клубу «Бібліотека і Місто»

Лекція «Бабин Яр – місця трагедії та місця увічнення» 

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

  

image21 вересня 2021 року о 15 годині в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. Набережно-Хрещатицька, 1;конференц-зал) у рамках засідання клубу «Бібліотека і Місто» відбудеться лекція «Бабин Яр – місця трагедії та місця увічнення». Доповідач – Михайло Кальницький, києвознавець.

Захід організовано з метою вшанування пам'яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації Києва та у зв'язку з 80-ми роковинами від початку трагічних подій у Бабиному Яру – масового вбивства євреїв, українців, ромів та осіб інших національностей.

Бабин Яр – історична місцевість Києва, що являє мережу глибоких ярів. Відома з давніх часів. Через складні особливості рельєфу територія тривалий час лишалася малозаселеною, лише у ХІХ столітті ввійшла до складу Києва.

У ХХ столітті Бабин Яр став символом Голокосту в Україні. З вересня 1941 до кінця вересня 1943 року він був місцем регулярних розстрілів і захоронень нацистами мешканців Києва і військовополонених.

Центральною подією стала масова акція зі знищення єврейського населення міста. 29 – 30 вересня 1941 року було розстріляно майже 34 тисячі жителів Києва єврейської національності. Загалом у Бабиному Яру впродовж 778 днів окупації було знищено понад 100 тисяч українців, євреїв, росіян, циган та представників інших національностей. Серед страчених – пацієнти київської психіатричної лікарні, моряки Дніпровської військової флотилії, члени підпілля, партизани, в’язні Сирецького нацистського концтабору, заручники.

На території пам’ятного місця та поблизу нього встановлено 25 пам'ятників та пам'ятних знаків, які відображають сторінки трагедії Бабиного Яру, насаджено Алею праведників.

2007 року з метою вшанування та увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій на території Бабиного Яру було створено Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр».

Під час лекції мова йтиме про Бабин Яр, як символ Голокосту і загальноукраїнське місце пам’яті; створення та розвиток Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», зокрема, пошук і нові дослідження архівних документів, визначення місць розстрілів, локації подій та пам`ятні знаки на території Бабиного Яру.

 

Запрошуємо всіх охочих!

 

Тел.: 485-17-95