Субота, 23 жовтня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Книжкова виставка

 До 30-ї річниці незалежності України 

 

 

imageУкраїна цього року відзначає 30-ту річницю незалежності.  

Боротьба українського народу за незалежність тривала багато століть. Національна пам'ять українців зберігає спомини про подвиги та жертовність наших пращурів на  шляху до створення власної самостійної держави. День, коли Україна отримала свою довгоочікувану незалежність, був вартий століть боротьби.

Продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН таimage іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт  проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

image20 лютого 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про День незалежності України», відповідно до якої День незалежності став офіційним державним святом.

Одним із найважливіших елементів процесу становлення української державності стало визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Державними символами України є  Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Державним Прапором України є синьо-жовтий стяг, який постійно майорить на будинку Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, на будинках місцевих рад народних депутатів, будинках всіх державних установ та закладів нашої держави. Синьо-жовтий стяг завжди підіймається під час важливих міжнародних конференцій, проведення офіційних церемоній, при врученні різноманітних міжнародних спортивних нагород.image

Цього року, 23 серпня, у День Державного прапора України, у географічному центрі нашої країни – в Черкаській області, за участю Глави держави відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого стяга. Урочистості пройдуть у всіх областях країни.

24 серпня на центральній вулиці столиці відбудеться святковий парад Збройних Сил України. Заплановані заходи за участю представників і техніки всіх сил сектору безпеки і оборони України та країн-партнерів.

Для участі у святкуванні 30-річниці незалежності до України прибудуть сотні іноземних гостей, зокрема лідери держав, представники іноземних урядів і парламентів. Усього очікується близько 30 делегацій країн та міжнародних організацій.

Святкові заходи триватимуть з 22 до 24 серпня. У ці три дні по всій країні відбудеться понад 150 подій, приурочених до 30-річчя незалежності України. Всі вони будуть об’єднані слоганом «Ти у мене єдина», який символізує бачення незалежності України як мрії, якої прагнули досягти багато поколінь українців.

Упродовж сторіч мільйони українців боролися за здобуття незалежності, пройшли через зради, війни та голодомори. Проте, здобувши таку омріяну свободу й державність, покоління наших сучасників  було змушене відстоювати свободу та європейський вибір під час революцій, а згодом – зі зброєю в руках захищати суверенітет і територіальну цілісність Української держави від зазіхань північного сусіда.

З нагоди 30-ї річниці незалежності України та згідно з Указом Президента України  №459/2020 «Про відзначення 30-ї річниці незалежності України»  в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено книжкову виставку.

В експозиції представлено документи та публікації з фондів НБУ ім. Ярослава Мудрого про важливі події та персоналії української історії, досвід національного державотворення, незламний дух українського народу, його славетне минуле, сьогодення й майбутнє.

 Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Виставка експонується за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1; 4 поверх. 

Термін експонування: 17 серпня – 30 вересня 2021 р.

 

 

 

                          Інформацію підготувала провідний бібліотекар відділу

соціокультурної діяльності  

Гриценко Ю. А.