Вівторок, 22 червня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 12:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Засідання клубу «Бібліотека і Місто»

Творча зустріч з українським письменником

Сергієм Саєнком «Містична Україна»

 

 image16 червня 2021 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого у рамках засідання клубу «Бібліотека і Місто» відбулася творча зустріч з українським письменником Сергієм Саєнком «Містична Україна».

Сергій Миколайович Саєнко – прозаїк, поет, перекладач, член Національної спілки письменників України. Має вищу філологічну та юридичну освіту. Людина з великим життєвим досвідом педагога, правоохоронця та ліквідатора аварії на ЧАЕС І категорії.

Письменник є переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу оповідань «КВ на дивані» 2001 року, переможцем та лауреатом Боярського мистецького фестивалю ім. В. Самійленка 2017 року, переможцем у номінації «Приз симпатій журі» ІІІ Всеукраїнського Літературного конкурсу-фестивалю «Крилате сузір'я» (Харків, 2017 рік), лауреатом конкурсу «Людина року міста Боярка 2017 року»  у номінації «Література», переможцем Київського Міжнародного літературно-музичного конкурсу-фестивалю «Причал на Поштовій» у номінаціях «Мала проза», «Приз симпатій журі» та «Поезія» 2017 року.

2018 року за роман «Ловець вітру» нагороджений Київською обласною літературною премією імені Григорія Косинки, заснованою для відзначення кращих здобутків поетів, прозаїків, драматургів, авторів книг художньої публіцистики.

На сьогодні Сергій Миколайович Саєнко бере активну участь у діяльності Київського обласного осередку Національної спілки письменників України та працює над новими художніми творами.

У творчому доробку письменника – роман «Ловець вітру», виданий російською та українською мовами, оповідання «Юлька», «Конверсія», «Доказ», «Дощ» (трьома мовами), містична поема «Два Тараси», двомовна збірка поезій «Віддзеркалення» та збірка оповідань «Містичні історії».

Під час творчої зустрічі Сергій Саєнко представив збірку оповідань «Містичні історії». Автор поділився задумом створення книги та історією написання містичних оповідань. Містичні оповідання та новели завжди захоплюють читача своїм сюжетом та традиційно використовуються авторами для практичної моральної науки.Твори вражають читача сюжетними несподіванками, захоплюють яскравістю подій, що відбуваються у різних часових зрізах у перехрестях незвичайних доль героїв та на теренах інших країн.

До книги увійшли дві повісті та 10 оповідань. Видання має підзаголовок «Поклонъ изъ Боярки». У центрі «Містичних історій» – не лише позачасові реалії Боярки та суто українські колоритні персонажі, а й життя інших країн, у ментальності яких українська складова є надзвичайно потужною і важливою. Хронологія творів охоплює період від 1800 року до наших днів. Географія подій – Україна, Росія, Туреччина, Єгипет. Але збірка писалася саме з метою привернути увагу до Боярки і до України.

Письменник розповів про роман «Ловець вітру», поему «Два Тараси» та двомовну збірку поезій «Віддзеркалення», зазначивши, що головна ідея творів – на прикладі персонажів нагадати людині про принцип дії бумеранга: тобто що вона запускає, те обов'язково і повернеться до неї або її нащадків. Книги вчать читача тим, начебто прописним, істинам, без дотримання яких людина стає бездушною, жорсткою.

Впродовж зустрічі у авторському виконанні звучали вірші, які були близькими і цікавими для всіх присутніх, адже в них оспівується глибоке почуття любові до людей і до рідного краю.

 Яскравою ілюстрацією до розповіді став відеоряд, який допоміг доповідачу відтворити події, описані на сторінках творів.

Книжкова виставка творів Сергія Саєнка, подарованих у фонди бібліотеки, наочно продемонструвала творчий доробок письменника та внесок у розвиток сучасної української літератури.

Захід зібрав шанувальників сучасної літератури та прихильників творчості Сергія Саєнка.

Гості висловили щиру подяку, побажали автору подальших творчих успіхів, щастя, добрих і вірних друзів та нових захоплюючих подорожей у світ літератури.

На завершення всі охочі мали змогу придбати книги письменника та одержати автограф.

 Інформацію підготувала головний бібліотекар  

відділу соціокультурної діяльності Кудря Л. М.