П’ятниця, 23 жовтня 2020

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Засідання клубу «Бібліотека і Місто»

Творча зустріч з українською поетесою

Ольгою Кроншевською

 

image

17 жовтня 2020 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого у рамках засідання клубу «Бібліотека і Місто» відбулася творча зустріч з українською поетесою Ольгою Кроншевською.

Ольга Кроншевська народилася в Києві, закінчила Київський технологічий інститут легкої промисловості.

Творчий шлях поетеси пролягає через усе її свідоме життя. В поезіях  простежується чітка громадянська позиція, відчувається велика любов до рідного Києва, до України, її співучої мови, до історичних постатей, яких авторка щедро оспівує і возвеличує, не шкодуючи найвлучніших слів.

З 2007 року Ольга Кроншевська член літературної  студії «Вольниця», з 2017 – літературної вітальні «ОППіР» Національної спілки письменників України.

Твори О. Кроншевської увійшли до антології поезій: «Ну що б здавалося слова...» (2009 р.), «Шал вітрів» (2010 р.), «Мелодія трав» (2011 р.). Її поезії друкувались в газетах та інтернет-виданнях: «Оранта», «Козацьке братство», альманасі літературної вітальні «ОППІР». Двічі брала участь у Київському міжнародному літературно-музичному конкурсі-фестивалі  «Причал на Поштовій» (2017,  2019 рр.).

Під час зустрічі, яка зібрала друзів, прихильників та шанувальників її творчості, Ольга Кроншевська представила свою першу друковану збірку «Римовані рядки», куди увійшли твори, написані у 1994 – 2020 роках. В них читач знайде і впізнає те, що близьке кожній людині: любов до Батьківщини, радість і біль, тривоги і роздуми, любов і вдячність.

Яскравою гранню таланту О. Кроншевської є її творчість в пісенному жанрі. Виконання авторських пісень  створило особливо затишну атмосферу  в залі.

З народженням «Римованих рядків»  авторку прийшли привітати  Світлана Кас`яненко – українська письменниця, поетка-піснярка, громадська діячка, Микола Лисенко – український диригент, художній керівник Державного естрадно-симфонічного оркестру України, праправнук композитора Миколи Лисенка, учасники   Літературної вітальні «ОППіР»  НСПУ, визначивши  творчість авторки як уроки патріотизму, доброти, мудрості, оптимізму, віри в добро, людяності і любові.

Доповненням до творчої зустрічі став відеоряд у супроводі всесвітньовідомих музичних композицій , який  вдало продемонстрував творчий шлях Ольги Кроншевської та її літературний доробок.

Присутні висловили щиру подяку, побажали пані Ользі міцного здоров’я, подальших творчих успіхів, добрих і вірних друзів та нових захоплюючих подорожей у світ поезії.

Наприкінці відбулися автограф та фотосесія.  

Інформацію підготувала головний бібліотекар  

відділу соціокультурної діяльності Кудря Л. М.