Четвер, 21 січня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

  

До 30-річчя Декларації про державний суверенітет України (1990 р.) 

 

image16 липня 1990 року Верховна Рада України першого скликання проголосила «державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах».

Декларація про державний суверенітет України - перший державно-політичний документ, який проголосив суверенітет як державницький курс народу України, визначив основні напрямки внутрішньої і зовнішньої політики, економічного розвитку й державного будівництва, став правовим фундаментом для Конституції та законів України. Фактично, саме прийняттям Декларації про державний суверенітет України imageбуло розпочато сучасний конституційний процес. Декларація відіграла надзвичайно важливу роль у становленні в Україні конституційного ладу саме на демократичних засадах, заклала цінності, що стали фундаментальними для Конституції 1996 року, а також для всього конституційного законодавства.

З нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено книжкову виставку. На виставці представлені видання, які містять документи, що відображають процес прийняття Декларації: законопроекти, пропозиції, аналітичні статті, спогади і свідчення народних депутатів, які брали активну участь в процесі ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

Експозиція також містить дослідження законодавчих процесів в Україні, в яких,  крім політичної оцінки Декларації, висвітлюються актуальні проблеми становлення Української держави. Виставку доповнюють матеріали конференцій та журнальних статей, присвячених цій важливій події.

На виставці представлено документи з фондів НБУ імені Ярослава Мудрого. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Виставка експонується за адресою: вул. Михайла Грушевського, 1; 2-й поверх.

Термін експонування: 16 липня – 3 серпня 2020 р.

 

Інформацію підготувала провідний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності  

Гриценко Ю. А.