Понеділок, 18 січня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Засідання Шевченкознавчих бібліотечних студій.

Зустріч з книгою «Тарас Шевченко та дворянські родини»

(Київ : Фенікс, 2018)

 

image

4 березня 2020 року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого на  засіданні Шевченкознавчих бібліотечних студій відбулося знайомство з нещодавно виданою книгою «Тарас Шевченко та дворянські родини».

Видання підготовлено науковим колективом Національного музею Тараса Шевченка і є збіркою нарисів про дворянські родини – нащадків козацької старшини ХVІІ-ХVІІІ ст., сучасників Тараса Шевченка. Це родини Тарновських, Рєпніних-Розумовських, Галаганів, Кочубеїв, Капністів, Лизогубів, Білозерських, Лазаревських, Забіли,  Гребінки, Закревських, Скоропадських, Де Бальмена, Марковичів-Маркевичів, Лукашевичів, Лук’яновичів, Кейкуатових, Селецьких. Вони були тими особистостями, спілкування та взаємовпливи з якими спонукали митця до створення значної частини його поетичних і малярських творів.

18 нарисів в історичному зрізі, що іноді ведуть до сьогодення, не тільки змінюють наші уявлення про митця, а й відкривають нам спадковість і водночас відмінність поколінь, які вважали себе елітою та були творцями, зокрема, й українського культурного простору.

Книга містить багатий ілюстративний матеріал з колекції НМТШ та рекомендовану бібліографію. 

Видання представили заступник генерального директора НМТШ, координатор авторського колективу Тетяна Чуйко; науковий співробітник музею, автор ідеї Тетяна Калініна; завідувач Літературно-меморіального будинку–музею Тараса Шевченка Мирон Гордійчук; науковий співробітник музею Ольга Косицька.

У виконанні відомої української актриси театру і кіно Галини Стефанової пролунали фрагменти з театральної вистави та кіно, присвячених Тарасу Шевченку та  Варварі Рєпніній.

Серед  шанувальників творчості Кобзаря в аудиторії  були учні гімназії № 267 міста Києва, середньої загальноосвітньої школи села Перемога Баришівського району Київської області, студенти Київського національного університету культури і мистецтв, Київського вищого професійно-технічного училища водного транспорту, представники міських бібліотек та користувачі НБУ ім. Ярослава Мудрого.

Інформацію підготувала

 зав. відділу соціокультурної діяльності Олена Погонець