Понеділок, 25 січня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Круглий стіл

«Український клуб ­– Літфорум – Література єдиного потоку.

Творча спадщина Василя Кожелянка»


image

21 лютого 2020 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся круглий стіл ВГО «Український клуб» за темою: «Український клуб ­– Літфорум – Література єдиного потоку. Творча спадщина Василя Кожелянка». Ведучою заходу була Віра Свистун, а модерував Роман Кухарук.

Василь Кожелянко – прозаїк, поет, драматург, журналіст, головний в українській літературі представник жанру «альтернативної історії». Народився 1 січня 1957 року у селі Кам’яна Сторожинецького району Чернівецької області.

Автор чотирьох поетичних збірок («Терновий іній», «Білий і рудий», «Семибарвний кінь», «Як учив Кожелянко-цзи»), двох книжок оповідань ( «Логіка речей» та «Чужий»), п’яти п’єс ( у співавторстві з Володимиром Сердюком ) і десяти романів ( «Дефіляда в Москві», «Конотоп», «Людинець пана Бога», «Срібний павук» та ін.), останнім з яких є «Діти застою».

Закінчив філологічний факультет Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Працював заступником головного редактора чернівецької газети «Час», згодом — на творчій роботі і співпрацював з редакціями газети «Молодий буковинець» і низки літературних журналів. Член Спілок журналістів і письменників України. У 1992 році став переможцем міжнародного літературного конкурсу «Гранослов-92».

Проза Василя Кожелянка – одне з найцікавіших і найзагадковіших явищ сучасної української прози. У світі поезії В. Кожелянко виглядає зовсім іншим – романтичним, чутливим до будь-яких змін, настроїв, передчуттів. Твори В. Кожелянка перекладені багатьма мовами світу.

Помер Василь Дмитрович Кожелянко 22 серпня 2008 року.

Зустріч видалась цікавою та змістовною. Творчість Василя Кожелянка зачепила багатьох. На заході виступили друзі, та ті, хто познайомився з його творчістю вперше. Віра Свистун зачитала уривок з роману «Чужий», а Тетяна Шпичук читала для усіх присутніх поезію В. Кожелянка. Гості цікавилися життям та творчістю автора. Також шанувальники таланту та друзі мали можливість познайомитись з виставкою творчого доробку Василя Кожелянка у фондах НБУ імені Ярослава Мудрого.

Завершив засідання Роман Кухарук, який розповів про останню зустріч з Василем Кожелянком і відмітив, що все, що ми можемо зробити тепер для нього – це читати його і переосмислювати, писати про нього, досліджувати і знаходити щось нове, інакше. Його твори можуть подобатися чи ні, але непоміченими вони не бувають.

Інформацію підготувала 

 провідний бібліотекар відділу 

 соціокультурної діяльності

Гриценко Ю. А