Вівторок, 18 лютого 2020

Новини і події

«<Лютий 2020 >»
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Прес-анонс

 

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО 

 

Засідання клубу «Бібліотека і Місто»

 

Презентація книги

Василя Шендеровського

 «Вчені України у світовій науці» 

(Київ: ВД «Простір», 2019)

 

image

19 лютого 2019 року о 16 годині в загальному  читальному залі № 1 за адресою вул. Грушевського Михайла, 1 Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого у рамках засідання клубу «Бібліотека і Місто» відбудеться презентація книги  Василя Шендеровського «Вчені України у світовій науці».

Василь Андрійович  Шендеровський – український фізик,  доктор фізико-математичних наук, історик науки, професор. Автор та співавтор понад 500 наукових, науково-популярних і публіцистичних праць.

Широкій громадськості науковець відомий як автор тритомника нарисів «Нехай не гасне світ науки» про видатних учених з українським корінням, які зробили значний внесок у розвиток світової науки. П’ять років вів авторську програму під такою назвою разом із журналісткою Еммою Бабчук на першому каналі Українського національного радіо, де прозвучало 125 передач про вчених, які з різних причин були маловідомими або замовчуваними.

2019 року у видавничому домі «Простір» вийшла друком книга Василя Шендеровського «Вчені України у світовій науці». Видання об’єднує серію книжок «Нехай не гасне світ науки».

Наполегливий науковий пошук професора Василя Шендеровського повернув із забуття плеяду обдарованих земляків, чиї імена, досягнення, а головне – належність до України, замовчувалися багато років.

Видання містить приблизно 200 нарисів про українських вчених. Автор розкрив для широкого загалу постаті антрополога Федора Вовка, математика Михайла Кравчука, географа-енциклопедиста Володимира Кубійовича, талановитого фізика і вдумливого філософа Івана Пулюя, фізика-оптика Олександра Смакули, біолога Бориса Балінського, хірурга Овксентія Богаєвського, психолога Олександра Кульчицького, мовознавця Пилипа Морачевського, географа Івана Теслі, винахідника електронного телебачення Бориса Грабовського та ін.

Презентоване видання свідчить про те, що вкрай важливо і надалі проводити ґрунтовну роботу з дослідження історії науки для утвердження національної свідомості через історичну пам’ять.

Під час заходу  вчений  розповість про наукові пошуки під час роботи над книгою та поділиться творчими задумами на майбутнє.

У програмі презентації – автограф-сесія.

 

Запрошуємо всіх охочих!

 

Тел.: 485-17-95