Вівторок, 10 грудня 2019

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація книги

Тетяни Водотики «Почесні громадяни Києва. 1872–1917»

(Київ, 2019)

 

image

17 грудня 2019 року о 16:00 у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого у рамках засідання Клубу «Бібліотека і Місто» відбудеться презентація книги Тетяни Водотики «Почесні громадяни Києва. 1872–1917».

Вихід книжки був приурочений до Дня міста Києва у 2019 році.  Видання здійснено київськими видавництвами «Сучасний письменник» і «ВАРТО».

Книжка Тетяни Водотики – це ще одна цеглинка до загальної будівлі нашого міста. Сторінка водночас відома і невідома, бо персоналії, про яких йдеться в дослідженні, часто виринають на перехрестях історії. Але погляд на них у авторки свій, а тема розкриття цих образів – цілком нова.

Видання присвячене пошукам відповідей на питання «Хто міг отримати у Старому Києві та за які заслуги звання «Почесний громадянин міста Києва»? Тут під однією обкладинкою зібрані розповіді про два десятки відомих людей, які жили або працювали в столиці Південно-Західного краю наприкінці ХІХ– початку ХХ ст. Внесок більшості з них у розвиток Києва був відмічений міською думою – вони удостоїлися звання почесного громадянина.  А є і такі, хто жертвував величезні гроші на благодійність, багато часу приділяв міським справам і беззаперечно мав отримати визнання у вигляді почесного громадянства, але чомусь цього не сталося.

                                                                                Про авторку

image

Тетяна Водотика – кандидатка історичних наук, наукова співробітниця відділу історичної регіоналістики Інституту історії України НАНУ. Сфера наукових інтересів: бізнес-історія, економічна історія, урбаністичні студії.

Шеф-редакторка е-журналу урбаністичних студій «Місто: історія, культура, суспільство».

 Авторка низки наукових статей з історії підприємництва в Україні та історичної урбаністики.


 

 

 

 

 

                            Захід відбудеться за адресою: вул. Грушевського Михайла, 1,

 загальний читальний зал №1

Запрошуємо до участі всіх, 

 хто любить Київ і цікавиться його історією.

 

 

Вхід вільний