Неділя, 29 березня 2020

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація книжки сучасної української письменниці

 Марини Варич «У ніч на страсну п’ятницю»

(Київ : ЛА «Друге дихання», 2018).

 

 

image21 березня 2019 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого  відбулася  презентація книжки Марини Варич  «У ніч на страсну п’ятницю», яка побачила світ у літературній агенції «Друге дихання» у 2018 році.

Модератор зустрічі – директор агенції, письменник, критик, літературознавець Володимир Даниленко у вступному слові окреслив завдання видавництва,  розповів про пошуки молодих талановитих авторів та роботу з письменниками старшого покоління, організацію конкурсів, нових премій та літературних рейтингів.

Марина Варич – одна із молодих талановитих авторів, в своєму творчому доробку вже має книжку повістей та оповідань «Сьоме пророцтво Семіраміди». Вона – лауреат літературних підсумків року «Глиняний кіт» за найкращий дебют у жанрі фентезі та конкурсу Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету.

«У ніч на страсну п’ятницю» – це екзотичні історії, в яких усі події відбуваються на тлі революції та російсько-української війни на Донбасі. І хоча війна в книжці – лише відлуння, вона зачіпає кожного персонажа оповідання, що живе, мріє і віддається пристрастям, які захоплюють усю його свідомість. Самотні жінки, що шукають свого щастя в химерних ілюзіях, волонтери, солдати, авантюристи,  переселенці з Донбасу, які освоюють новий життєвий простір у Великій Україні, зіштовхуючись із національними традиціями й світоглядом, незрозумілими в їхньому охопленому війною регіоні. Вони відкривають для себе іншу країну, чужу й близьку водночас, розбуджену від столітнього  сну, країну,  яка переживає могутні соціальні катаклізми, вириваючись із обіймів колоніального минулого.

Щиру й емоційну розповідь Марини Варич про роботу над книжкою вдало доповнили виступи журналістів Сергія Соловйова та Ігоря Зоца (редактор газети «Зоря»). Озвучені оповідання збірки заслуженим діячем мистецтв України Василем Довжиком та Катериною Плахотнюк дозволили присутнім бути, начебто, поруч із героями та глибше зрозуміти їх психологію.

Зустріч закінчилася автограф-сесією.

 

Інформацію підготувала

 завідувач відділу соціокультурної діяльності Погонець О. Д.

  

 

        Контактний телефон:

 485-17-95