Неділя, 29 березня 2020

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Засідання клубу «Бібліотека і Місто».

Творча зустріч з відомою українською поетесою

Світланою Макаревською

 

 

image6 березня 2019 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого у рамках засідання клубу «Бібліотека і Місто» відбулась  творча зустріч з відомою українською поетесою Світланою Макаревською.

Вірші та прозу С. Макаревська почала писати ще зі шкільних років. Вона є автором поетичних збірок «Коралі» (1996 р.), «Я пожежу вогнем гасила» (1999 р.), «Було і буде» (2002 р.), «Тепла хвиля» (2005 р.).  У 2013 році  збірки «Коралі» та «Тепла хвиля» з доповненням новими творами побачили світ вдруге. Поезії Світлани Макаревської увійшли до першої антології поезій та художньої книги про Євромайдан. «Материнська молитва. Українки – героям Майдану (2014 р.).

Пісні на слова С. Макаревської та її вірші, звучать на українському радіо, за її участю виходять  в ефір радіопередачі.

Твори поетки та відгуки про її творчість публікувалися також у газетах «Вечірній Київ», «Хрещатик», «Дзеркало тижня», «Культура і життя», «Сільське життя», «Лесин край», «Магістраль», у журналі «Україна» тощо.

Поезія Світлани Макаревської оцінюється знавцями та друзями як вишукана, лірична, патріотична, що оспівує красу духовних цінностей жінки-українки, жінки-матері, глибоке почуття любові.

Зустріч з поетесою зібрала чисельну аудиторію друзів та прихильників її творчості. Поетеса розповіла про свій шлях до поезії та творчі здобутки, поділилася особистими спостереженнями, спогадами. Зокрема, чому українська мова стала для неї такою рідною. На думку авторки, можна чути багато красивих слів, а в один день почути просте слово «Кохана» або «Я тебе кохаю» і це гармонізує особистість.

У стосунках з людьми Світлана Борисівна має особисті життєві правила, а принципи вважає зайвими, бо вони заважають миритися, пробачати.

Впродовж зустрічі у авторському виконанні звучали вірші, які були близькими і цікавими для всіх присутніх, адже в них оспівується краса духовних цінностей та глибоке почуття любові до рідного краю.

Світлана Макаревська представила нову збірку «Ознаки», до якої ввійшли поетичні та прозові твори. В цих творах читач знайде і впізнає те, що близьке кожній людині: радість і біль, тривоги і роздуми, любов і вдячність. Видання  побачило світ на початку 2019 року.

Яскравою гранню таланту поетеси відображається її робота в пісенному жанрі. Пісні на слова С. Макаревської, написані у співпраці з багатьма композиторами. Під час заходу прозвучали пісні у виконанні Валерія Кулика, Олександра Журавля та Вікторії Микитенко.

Доповненням до творчої зустрічі стали виставка видань та відеоряд, які вдало продемонстрували творчий шлях Світлани Макаревської та її літературний доробок.

Учасники заходу висловили щиру подяку, побажали Світлані Борисівні подальших творчих успіхів, щастя, добрих і вірних друзів та нових захоплюючих подорожей у світ поезії.

На завершення всі охочі мали змогу придбати книги поетеси та одержати автограф.

Модератор заходу – Анатолій Горовий, історик, поет і прозаїк, заступник голови Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум».

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар  

відділу соціокультурної діяльності Кудря Л. М.