Понеділок, 25 травня 2020

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Книжково-ілюстративна виставка

«Культурна спадщина України: замки, палаци, фортеці, храми» 

(2018 рік – Рік охорони культурної спадщини в Україні)

 

«Вони багато можуть розказати     

Про час, який в історію іде.         

Всю спадщину нам слід оберігати.

Минуле сьогодення береже!».      

Зіновія Ірик

 

image

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилась осторонь від цього – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини.

Україна має великий історико-культурний потенціал: близько 150 тисяч пам’яток археології, історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва. Чимало пам’яток мають загальнодержавне значення, а такі, як Києво-Печерська лавра, Софія Київська, історичний центр Львова, резиденція митрополитів Буковини і Далмації, дуга Струве, дерев’яні церкви Карпат, Херсонес Таврійський за рішенням ЮНЕСКО  включені до реєстру Всесвітньої культурної спадщини.

До наших днів збереглися неповторні палаци та садиби, середньовічні фортеці та замки, стародавні монастирі та храми інші архітектурні пам’ятки.

Від Кам’янець-Подільського, Підгорецького, Меджибізького, Золочівського, Олеського замків важко відвести погляд. Чудова архітектура тут поєднується із мальовничими пейзажами. Всього ж на території України, за твердженням істориків, є близько 5 000 замків. Всі фортеці та замки України оповиті легендами та надзвичайними історіями про хоробрих лицарів, козаків та магнатів.

Цінними історико-культурними пам’ятками України є розкішні палаци: Маріїнський (Київ), Воронцовський (Одеса), Потоцьких (Тульчин), Терещенків-Уварових (Турчинівка), Прушинських (Нова Чортория), Антопільський та ін.

Перлинами архітектурного мистецтва є культові споруди – храми: Києво-Печерська лавра (Київ), церква святого Миколая (Львів), Спасо-Преображенський собор (Чернігів), Свято-Успенський собор (Полтава), Покровська церква (Луцьк) та ін.

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого презентує книжково-ілюстративну виставку «Культурна спадщина України: замки, палаци, фортеці, храми», яка ознайомить користувачів з історією, неповторною архітектурою, таємницями та легендами казкових замків, непорушних фортець, величних палаців і храмів. Виставка допоможе здійснити подорож історичними місцями, розповість про відомі та маловідомі пам’ятки України. Запрошуємо до перегляду!

 

 

Виставка експонується за адресою:

вул. Михайла Грушевського, 1; 2-й поверх, загальний читальний зал №1

Термін експонування: 10 вересня – 29 грудня 2018 р.

 

 

Інформацію підготувала

завідувач відділу обслуговування користувачів Цукренко Н. М.