Понеділок, 21 січня 2019

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 09:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Перегляд документального фільму

«Океани» (2009)

До Всесвітнього дня океанів

 

image

8 червня щорічно відзначається свято наймогутнішої стихії – Всесвітній день океанів (World Oceans Day). Це день боротьби за збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах.

Внаслідок руйнівної діяльності людини багато видів флори і фауни, що населяють Світовий океан, опинилися на межі зникнення, а цілий ряд представників підводного світу планети назавжди зник. Всесвітній день океанів – спосіб заявити про цю проблему публічно і нагадати людям про те, що Світовий океан –  колиска життя на нашій планеті й домівка половини існуючих нині живих організмів, а ресурси океану – запорука розвитку і подальшого існування людської цивілізації.

З нагоди Всесвітнього дня океанів 8 червня 2018 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ документального фільму французького режисера Жака Перрена «Океани» (2009). За жанром це – екологічна драма, де природній щедрості й красотам океанів протиставлена руйнівна діяльність людини.

Кінострічка розповідає про загадковий підводний світ, заглиблення в який розкриває глядачеві драму життя його мешканців-акторів, неперевершена гра яких викликає гамму почуттів: від захоплення і здивування до обурення і співчуття.

Географія зйомок охопила понад 50 куточків світу, у тому числі – акваторії заповідних зон, які є недоступними для звичайних кораблів. За весь час роботи над фільмом було здійснено кілька навколосвітніх подорожей.

Створенню картини сприяли десятки організацій, у тому числі, Європейське космічне агентство, Міноборони і Військово-морський флот Франції. Безцінну допомогу надала команда вчених-океанологів, без яких, за ствердженням авторів фільму, не вдалося б зафільмувати й половини матеріалу. Всього було відзнято 500 км кіноплівки, і те, що побачили вчені на екрані, привело їх у захват, адже про деякі моменти з життя океанів вони навіть і не підозрювали.

Фільм вийшов на екрани у 2009 році, проте він залишається одним з найкращих на сьогодні документальних фільмів, що не втрачає своєї актуальності.

 

Інформацію підготувала

головний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Сливка О. В.