Четвер, 20 червня 2019

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 12:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Прес-анонс

 

Тиждень австрійського кіно

Показ історичної драми

«Анджело» (Люксембург, Австрія, 2018)

 

image

20 червня 2019 року о 15:00 у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться показ історичної драми австрійського режисера Маркуса Шляйнцера «Анджело». У головних ролях – Альба Рорвакер, Крістіан Фрідель, Лукас Міко.

«Анджело» – вишукане кіно, де режисер стримано, проте з іронією переказує життя Анджело Солімана, африканця, якого було продано у рабство у 10-річному віці.

Події картини розгортаються у Відні на початку 18-го століття. Африканський хлопчик-раб Анджело потрапляє під опіку графині: вона вирішує хрестити його і дати йому освіту. Досягнувши повноліття, Анджело стає знаменитим талісманом віденського двору, поки не вирішує таємно одружитися на білій жінці …

Фільм створено на основі реальних подій.

Прототип головного героя – нігерійський принц Ммаді Мак (після хрещення – Анжело Соліман) був подарований князю Георгу-Крістіану, принцу фон Лобковіцу, губернатору Сицилії. Після смерті останнього Анджело прийняли у родину Джозефа Венцеля І, князя Ліхтенштейнського, де згодом він став вихователем спадкоємця принца, Алоїса І. Анджело Соліман був одружений на Магдалені Крістіані, сестрі маршала Наполеона Бонапарта. Товаришував з імператором Йосифом ІІ, а також входив у склад масонської ложі «To true Harmony» («До справжньої Гармонії»), членами якої були В.-А. Моцарт та Й. Гайдн.

Високо оцінений в інтелектуальних колах Відня, Анджело Соліман вважався одним з найвпливовіших діячів австрійської культури ХVIII століття і протягом життя його постать асоціювалась із вдалою моделлю асиміляції і вдосконалення африканців. Проте, після смерті, яка наступила 21 листопада 1796 року, всупереч християнській традиції, його тіло було забальзамовано і виставлено у якості об’єкта Імператорського кабінету природознавства поруч з опудалами диких тварин.

Кінопоказ пройде у рамках фестивалю «Тиждень австрійського кіно», який представляє найяскравіші й резонансні картини австрійського кінематографу останніх років. Організатори фестивалю - Австрійський культурний форум та компанія «Артхаус Трафік».

Фільм демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

Чекаємо за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1,

конференц-зал.

 

Вхід вільний.

 

Довідки за тел.: 485-17-95